PDA - WAP - RSS
Lyžování na Novoměstsku
VeličinaHodnota
Teplota14.0 C
Rosný bod 11.3 C
Pocitová teplota 14.0 C
Relativní vlhkost 83.5 %
Absolut.vlhkost 10.0 g/m³
Rychlost větru 0 m/s
Směr větru WSW
Nárazy větru 0.7 m/s
Tlak 989.0 hPa
Měření ze stanice naHarusově kopci.
Informace na FacebookuÚpravy lyžařských běžeckých tras spolufinancuje Kraj Vysočina

Úpravy lyžařských běžeckých tras spolufinancuje Kraj Vysočina


E.ON


E.ON


Mikroregion Novomestsko


Nove Mesto na MoraveTuristické informace poskytuje informační centrum v Novém Městě na Moravě na tel. čísle 566 598 750. Pokud nám chcete sdělit své připomínky, postřehy či náměty k úpravě tratí, pište na e-mail lyzovani@nmnm.cz. Nezahlcujte nás ale prosím mailovými dotazy na plánovanou úpravu tratí. Jakmile se vzhledem ke stavu sněhu, kvalitě tratí a předpovědi počasí dohodneme, co a kdy se bude projíždět, okamžitě tuto informaci zveřejníme na webu a rozešleme těm, kteří se zaregistovali k odběru novinek. Pokud na webu není zveřejněna žádná informace, vyčkejte prosím, právě totiž hodnotíme situaci.
Děkujeme za pochopení.
Nove Mesto na Morave

Turistické běžecké trasy na Novoměstsku

Turistické běžecké trasy, které se upravují na Novoměstsku, dosahují délky 100 km. Trasy jsou upravovány severovýchodně od Nového Města na Moravě a vedou přes území obcí Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Kadov, Krátká, Sněžné, Samotín, Blatiny, Milovy, Podlesí, Kuklík, Odranec, Věcov, Jimramovské Pavlovice, Míchov, Roženecké Paseky, Studnice, Rokytno, Pohledec, Maršovice, Jimramov, Zubří, Radňovice, Jiříkovice a Nové Město na Moravě.

Trasy jsou upravovány rolbou pro klasický styl běhu na lyžích. Na křižovatkách jednotlivých tras a na dalších významných místech jsou umístěny turistické rozcestníky s oranžovými směrovkami. Všechny trasy jsou upravovány před víkendem – v závislosti na počasí převážně v pátek a v sobotu. Nově můžete přes GPS sledovat online pohyb rolby v terénu.

Pro místní obyvatele, ale nejenom pro ně, upravujeme pro klasiku a bruslení 4 km dlouhý Příměstský okruh.
Okruh leží v těsné blízkosti Nového Města na Moravě a skládá se ze dvou částí - z okruhu U Medinu, který má délku 2,2 km, a navazující části okolo Brožkova vrchu, která měří 1,8 km.

Trasy pro psí spřežení mezi Vlachovicemi a Skleným
Mezi Vlachovicemi a Skleným je upravováno několik kratších okruhů pro psí spřežení. Tyto trasy jsou upravovány pro volný styl (bruslení) a veřejnost je může využívat v době mimo konání tréninků a závodů. Na tratích je vždy nutné dbát zvýšené opatrnosti, protože psí spřežení se pohybují vysokou rychlostí a vždy mají přednost.

Návaznost na další trasy v celkové délce 200 km. Novoměstské trasy se udržují v nejvýše položených částech Žďárských vrchů. Na severu na ně navazují na Milovech trasy svratecké (jedna stopa pro klasický styl), na východě u Míchova a u Zubřího trasy bystřické (dvě stopy pro klasický styl), na západě ve Skleném trasy směrem na Velké Dářko. Za Žďárem nad Sázavou směrem k Pilské nádrži se upravuje několik okruhů pro klasiku i bruslení.

Úprava a sjízdnost tras je závislá na počasí, proto sledujte tyto webové stránky, kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace. Pokud si přejete zasílat všechny zveřejněné aktuální informace přímo do vaší mailové stránky, zaregistrujte se do služby odběr novinek mailem (v levém sloupci na hlavní stránce).


Novoměstské lázně