Lyžařské Novoměstsko

Vysočina Arena

O AREÁLU

Rozpis Vysočina Areny najdete tady.

Vysočina aréna je určena především k pořádání sportovních akcí a svým rozložením umožňuje provozování celoročních tréninků pro sporty běžecké lyžování a biatlon. Okolí Vysočina arény je protkáno sítí singletracků pro horská kola.

Součástí Vysočina arény je Test Centrum. V zimě funguje lyžařské Test centrum, které bude otevřeno ve dnech hodin pro veřejnost. Můžete otestovat lyže, vázání a další vybavení. V Test Centru si rovněž můžete zakoupit čaj a další občerstvení. V letním období Test Centrum funguje pro bikery, nabízí servis a půjčovnu kol, nově i in-line brusle. Více informací přímo na webu věnovanému CYKLO ARÉNĚ VYSOČINA.

V létě kolečková dráha s přímou návazností na střelnici s trestným kolem a asfaltový stadion nabízí perfektní podmínky pro trénink na kolečkových lyžích, jak pro lyžování, tak pro biatlon. Oválný okruh na stadionu měří 415 m a bývá využívaný pro rychlobruslařské tréninky. Kolečková dráha nabízí 5 okruhů různé délky od 1,1 km až po nejdelší 2,2 km dlouhý okruh. Celková délka okruhů je 8,5 km s různou obtížností.

Pro fanoušky běhání jsme pro vás v okolí Vysočina arény připravili značené běžecké traily v délkách od 2 km do 13 km. Start je „U Buku“, kam vás dovede značená stezka přímo z arény.

V zimě podle aktuálních sněhových a klimatických podmínek je připravena série lyžařských okruhů. Celý areál a okruhy jsou protkány sítí umožňující zasněžování technickým sněhem. V případě perfektních sněhových podmínek je přímá návaznost na zimní turistické trasy v regionu lyžařské Novoměstsko, které bývají strojově upravovány.

Každoročně Vysočina aréna hostí významné světové sportovní akce, jako jsou např.: Světový pohár v biatlonu, Světový pohár v lyžování a Světový pohár na horských kolech. Mezi nejvýznamnější pořádané akce jsou Mistrovství světa v biatlonu z roku 2013 a Mistrovství světa na horských kolech z roku 2016. Mimo závody takového formátu se ve Vysočina aréně pořádají i velké republikové závody jako je Kolo pro život, stopa pro život. České poháry v biatlonu i lyžování, závody v zimním orientačním běhu, mistrovství České republiky v biatlonu i lyžování. Mezi menší mezinárodní akce bývají pak biatlonové závody evropského poháru IBU, Slavic Cup v lyžování, Mistrovství Evropy v biatlonu, Mistrovství Evropy v canicrossu a jiné.

Provoz areálu najdete zde.

Všem návštěvníkům a uživatelům areálu přejeme příjemné zážitky.

Z BÍLÉ STOPY (1)ban_mikroregionban_podcasty

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí