Lyžařské Novoměstsko

Základní informace o trasách

TURISTICKÉ BĚŽECKÉ TRASY NA NOVOMĚSTSKU

Turistické běžecké trasy, které se upravují na Novoměstsku, dosahují délky 100 km. Trasy jsou upravovány severovýchodně od Nového Města na Moravě a vedou přes území obcí Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Kadov, Krátká, Sněžné, Samotín, Blatiny, Milovy, Podlesí, Kuklík, Odranec, Věcov, Jimramovské Pavlovice, Míchov, Roženecké Paseky, Studnice, Rokytno, Pohledec, Maršovice, Jimramov, Zubří, Radňovice, Jiříkovice a Nové Město na Moravě.

Trasy jsou upravovány rolbou pro klasický styl běhu na lyžích. Na křižovatkách jednotlivých tras a na dalších významných místech jsou umístěny turistické rozcestníky s oranžovými směrovkami. Všechny trasy jsou upravovány před víkendem – v závislosti na počasí převážně v pátek a v sobotu. Nově můžete přes GPS sledovat online pohyb rolby v terénu.

Pro místní obyvatele, ale nejenom pro ně, upravujeme pro klasiku a bruslení 4 km dlouhý Příměstský okruh.

Okruh leží v těsné blízkosti Nového Města na Moravě a skládá se ze dvou částí – z okruhu U Medinu, který má délku 2,2 km, a navazující části okolo Brožkova vrchu, která měří 1,8 km.

Trasy pro psí spřežení mezi Vlachovicemi a Skleným

Mezi Vlachovicemi a Skleným je upravováno několik kratších okruhů pro psí spřežení. Tyto trasy jsou upravovány pro volný styl (bruslení) a veřejnost je může využívat v době mimo konání tréninků a závodů. Na tratích je vždy nutné dbát zvýšené opatrnosti, protože psí spřežení se pohybují vysokou rychlostí a vždy mají přednost.

Návaznost na další trasy v celkové délce 200 km. Novoměstské trasy se udržují v nejvýše položených částech Žďárských vrchů. Na severu na ně navazují na Milovech trasy svratecké (jedna stopa pro klasický styl), na východě u Míchova a u Zubřího trasy bystřické (dvě stopy pro klasický styl), na západě ve Skleném trasy směrem na Velké Dářko. Za Žďárem nad Sázavou směrem k Pilské nádrži se upravuje několik okruhů pro klasiku i bruslení.

Úprava a sjízdnost tras je závislá na počasí, proto sledujte tyto webové stránky, kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace.

Z BÍLÉ STOPY (1)ban_mikroregionban_podcasty

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí