Lyžařské Novoměstsko

Neděle 22. 1. 2023

/ Erik Havlík

AKTUALIZOVÁNO 10:45 HOD.
Přinášíme aktuální informace k dnešnímu dni.

Neděle 22. 1. 2023

AKTUALIZACE 10.45:

Dnes, jak přestane sněžit, pro vás bude upraven Příměstský okruh. 

PŮVODNÍ ZPRÁVA:

Dobrý den,

vzhledem k častým dotazům informujeme, že na Fryšavském ledovci je možné si zalyžovat. Doporučujeme ale větší vrstvu mazáni.

Včera odpoledne uválcoval pan Tomáš Pojezný s panem Martinem Křižovičem nově zakolíkovaný Příměstský okruh pod Medinem ze začátku pracovního týdne. Teď se jen čeká na to, až napadne další várka sněhu, aby bylo možné okruh finálně připravit na bruslení. Až bude okruh připraven, zařadíme tuto informaci do našeho lyžařského zpravodajství. Fotky níže vám ukáží, jak první fáze přípravy včera proběhla.

I dnes na stadionu Vysočina Areny zasněžují. Stále tedy platí zákaz vstupu na stadion, trestné kolo a louku. Lyžování pro veřejnost i sportovní skupiny je nadále možné uskutečnit na tomto okruhu. Lyžování pro veřejnost probíha v čase od 7 do 9:30 hodin a dále pak od 11:30 do 14 hodin.

Sjezdovka Ski Harusák nabízí díky mrazivým teplotám a novému sněhu opravdu skvělé podmínky. Dnes se lyžuje až do 19 hodin. Navíc i dnes stejně jako včera probíhá od 9 do 16 hodin na sjezdovce akce s názvem RESORTING GAMES ❄. V rámci ní si můžete vyzkoušet recyklované zimní olympijské sporty. Dokonce si můžete i zasoutěžit.

Sjezdovka v Novém Jimramově je přístupná od 8 do 17 

Děkujeme panu Rusníkovi, který nám včera z oblasti tzv. Blatek poslal fotografii níže. Vzkazuje, že na novoměstských kopečcích okolo Kadova a Tří Studní se dá krásně zalyžovat i bez vyjetých stop. Přestože je ve vyšších polohách sněhu poměrně hodně, skútr se z Nového Města na Moravě z nízké vrstvy sněhu ZATÍM zkrátka bohužel nedostane.

Nezapomněli jsme ani na pěší turisty: Ti, kdo rádi chodí pěšky, si mohou projít novou naučnou stezku s názvem Lyžování na Novoměstsku. Více informací najdete třeba na webu Koruny Vysočiny.

V případě dotazů volejte až do 12 hodin tel.: 566 598 750, do 16 hodin tel.: 720 625 922.

Z bílé stopy Mikroregion Podcasty ze stopy

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí