Lyžařské Novoměstsko

Ohlédnutí se za uplynulou sezonou 2023/2024

/ Erik Havlík

Co přinesla uplynulá sezona a co je v plánu na příští rok?

Ohlédnutí se za uplynulou sezonou 2023/2024

Lyžování jsme si v uplynulé sezoně moc neužili. Přestože jsme koncem listopadu zažili silný start a zdálo se, že nás čeká „pořádná zima“, počasí k nám po zbytek ledových měsíců přívětivé stejně nebylo. Není tak překvapením, že byl provoz sjezdovky Ski Harusák ukončen mnohem dříve, než je obvyklé, a minulou neděli se i tratě ve Vysočina Areně uzavřely veřejnosti.

Ve stejný den pak také dobrovolníci provedli drobné práce na Příměstském okruhu (úklid značení apod.). Tím jejich práce v terénu ale nekončí. V létě je v plánu doplnění a oprava stávajícího značení tratí nebo také oprava dalších mostků. Při těchto pracích pomůže nová technika, kterou se Mikroregionu Novoměstsko podařilo získat díky grantu od ČEZ.

Mikroregion totiž uspěl se žádostí a obdrží rovných 500 000 Kč na nákup čtyřkolky s pásy. Tento stroj bude zejména určen pro zimní údržbu při vedení vedlejších tras či také jako rozšíření tratí směrem na Milovy apod. Počítá se také s tím, že by tato čtyřkolka byla v budoucnu využita pro úpravu běžkařských tratí za horších sněhových podmínek, kdy nelze vyjet rolbou do terénu. S čtyřkolkou se ale počítá i právě u letní údržby a posezonních pracích v terénu. V souvislosti s tím děkujeme zpracovatelům žádosti, jmenovitě: doc. Ing. Ladislavu Slonkovi, CSc., Ing. Martinu Křižovičovi a Miloši Brabcovi.

Závěrem také děkujeme všem přispěvatelům na sbírkový účet! Ze získaných prostředků bude hrazen například materiál na již zmíněnou opravu mostků. Přispívejte, prosím, ale i dále… Pokud bude možné částku z dotace rozšířit o vlastní prostředky, zakoupíme díky tomu kvalitnější stroj a případně i další příslušenství.

Z BÍLÉ STOPY (1)ban_mikroregionban_podcasty

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí