Lyžařské Novoměstsko

Pondělí 23. 1. 2023

/ Erik Havlík

(AKTUALIZACE 18:30) Přinášíme aktuální informace k dnešnímu dni.

Pondělí 23. 1. 2023

Aktualizace 18:30:

Právě byl strojově upraven okruh Fryšavský Ledovec -Sklené. Trasu upravil pan Kopřiva skůtrem.

Jak bylo slíbeno, pan Šafr právě teď podvečer upravil čtyřkolkou se stopovačem od TS služby trasu: Studnice – Penzion u Martina – Rokytno – Sykovec a zpět.

Aktualizace 14:45:

Informujeme však, že na Novoměstsku opět pomalu dochází k oblevě. 

Včera byla panem Švandou z TJ Pohledec najeta trasa: Pohledec-Maršovice-Studnice-Pohledec.

GPS data se na webu Lyžařského Novoměstska již bez problému propisují. Můžete tedy využít oblíbeného sledování rolby.

Původní zpráva:

Dobrý den,

sjezdovka Ski Harusák může díky zásobám sněhu svůj provoz opět prodloužit na celý týden. Platí tedy otevírací doba Po-Pá: 9-20 hod. , So: 8-20, Ne: 8-19 hod. Tak hurá na svah!

Lyžování pro veřejnost ve Vysočina Areně je až do odvolání omezeno pouze na tento horní okruh. Dle kalendáře je možné si dnes v Areně zalyžovat v čase od 7 do 14:30 hodin. Až budeme mít aktuální informace, zařadíme je do našeho lyžařského zpravodajství.

Včera byl upraven ve spolupráci se Sportovním klubem i nově vzniklý Příměstský okruh. Podrobnou mapu naleznete níže v příloze této zprávy. Okruh je upraven na skate. Stopa na klasiku tam s ohledem na výšku sněhu vyjetá není. 

Na Fryšavském ledovci se dá také krásně zalyžovat. Stejně tak v okolí Kadova, Tří Studní, Vlachovic apod. Máme informace, že sněhu je v těchto místech dostatek a stopy tam jsou vyšlapané od ostatních lyžařů (nejsou tedy strojově upraveny). Ostatně posoudit můžete sami, náhledové foto je z okolí obce Vlachovice, kterou nám zaslal pan Petr Broža. Děkujeme za zaslání a své fotky zasílejte na ic@nmnm.cz

Foto níže je z Fryšavského ledovce. Fotku nám zaslala paní Alice Hradilová.

Pan Karel Janů včera upravil rolbou na skate i klasiku trasu: Slavkovice  – Veselíčko – Hlinné – kopec Vejdoch – Jámy – a zpět do Slavkovic. Níže naleznete foto z průběhu úpravy. Kvalita stopy odpovídá výšce sněhu!

V případě dotazů volejte až do 16 hodin tel.: 566 598 750.

Soubory ke stažení

 
Z bílé stopy Mikroregion Podcasty ze stopy

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí