Lyžařské Novoměstsko

Poslední přípravy lyžařských tratí před nadcházející sezonou

/ Erik Havlík

Tratě jsou připravené na sníh…

Poslední přípravy lyžařských tratí před nadcházející sezonou

V neděli jsme alespoň na chvíli přivítali sníh. S touto první ochutnávkou zimy můžeme s klidným svědomím konstatovat, že lyžařské tratě jsou nyní připravené na nadcházející sezonu. Díky skupině dobrovolníků, která se po prázdninách pustila do práce, došlo k obnovení značení tras, opravě mostku u Sykovce, posekání trávy na průjezdech a okrajích lesa, odstranění překážek, kamenů a dalších. Zkrátka byly provedeny práce, které nejsou na první pohled vidět, ale přesto jsou klíčové pro optimální fungování tratí.

Nyní ještě zbývá znovu vyznačit Příměstský okruh, který letos povedeme v o něco kratším rozsahu vzhledem k MS v biatlonu. Proběhla také schůzka s organizacemi a všemi subjekty, které se starají a rozhodují o úpravě lyžařských tratí. Najíždění tras by tak mělo probíhat minimálně ve stejném rozsahu jako vloni. Za příznivých podmínek se pokusíme obnovit trasu na Odranec a Jimramov.

Tak až nasněží a bude možné s technikou vyrazit do terénu, sledujte naše lyžařské zpravodajství, aby vám nic neuniklo. 

Z BÍLÉ STOPY (1)ban_mikroregionban_podcasty

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí