Sobota 12. 3. 2022

/ Erik Havlík

Aktuální info ze stopy ze dne 12. března 2022

Sobota 12. 3. 2022

Pěkný den,

dnešní sobotní lyžovačku můžete podniknout třeba na sjezdovce SKI Harusák a to již od 8 hod. :) . Rej masek, který se měl uskutečnit tuto neděli 13. března, se přesouvá na příští sobotu 19. března. Začne ve 14 hod.. Děkujeme za pochopení.

Včera vyšel nový díl Z bílé stopy. Pokud jste jej ještě nečetli, tak to můžete napravit zde. Informace o Roku lyžařů se dozvíte tady. Najdete tu i zajímavé články z historie lyžování na Novoměstsku.

Fryšavský ledovec stále odolává. Doporučujeme však využít starších lyží. Fotka níže je ze včerejšího dne. Můžete se svézt i na kole :) . Máme informaci, že pokud nasednete od Fryšavy svezete se asi na 400 m sněhové pokrývky beze vyjeté stopy. Poté musíte sundat své lyže, přejít odhalený úsek zeminy a následně můžete opět nasednout, tentokrát do stopy, která podel lesa u Fryšavského ledovce vede až k ohradníku směr Tři Studně. Doporučujeme užití velké vrstvy klistru, protože sníh není zcela ideální a nebo využít hladkých lyží na klasiku. Vzdálenost, na které se projedete na Fryšavském ledovci, činí cca 1 km. 

Z bílé stopy Podcasty ze stopy

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí