Lyžařské Novoměstsko

Sobota 4. 2. 2023

/ Erik Havlík

(Aktualizace 15:45) Přinášíme aktuální informace k dnešnímu dni

Sobota 4. 2. 2023

Aktualizace 15:45:

Zítra ráno bude obnoveno:
Medlovské údolí – Rokytno / Martin – Hotel Pavla – Ledovec – Sklené – Vlachovice (rolba) a Kuklík – Sněžné – Kadov – Tři Studně ( čtyřkolka).

Aktualizace 15:00:

Nebojte, koordinátoři zvažují zajištění zítřejší úpravy tratí. S největší pravděpodobností úprava proběhne. Budeme vás informovat.

Aktualizace 12:00:

Úprava zítra se stále zvažuje. Budeme vás během dne informovat, zda bude potřeba, aby proběhla či ne. Vítr totiž přestal foukat a stopy jsou super. Děkujeme všem, kdo se podílel na úpravách a TS službám i za vzornou úpravu parkoviště u Příměstského okruhu. Přejeme dobrou chuť k obědu a příjemný den ve stopě. Budeme rádi za zpětnou vazbu a dojmy na ic@nmnm.cz. Skol!

Aktualizace 11:35:

Tak na Příměstském okruhu to žije. No, přesvedčit se o tom můžete sami na fotkách níže. Zároveň dokládáme fotku čerstvě vyhrnutého parkoviště, díky chlapi! 

Na fotkách níže můžete vidět, jak se finišuje úprava na kopcích Novoměstska. Pro dnešek téměř hotovo. Zároveň dáváme na vědomí, že TJ Pohledec opět upravila okolí Pohledce, Maršovice a Zubří. Zároveň bude po obědě projeta i trasa okolo Luční ulice. Děkujeme. Všechna aktuální data najdete na sledování rolby na stránkách lyžařského Novoměstska. Delší výlet naplánujete díky Bílé magistrále Koruny Vysočiny. Doporučujeme 🤭🙂.

Jak můžete vidět, ve stopách je živo už dopoledne.

Aktualizace 10:05:

Do oběda bude hotovo! Ledovec je právě dokončený a rolba pokračuje dále na Sklené. Čtyřkolka to ještě propojí na Rokytno. Občas svítí i sluníčko 🌞. Dnešek je den jako stvořený na lyžařský výlet. Dejte nám vědět na ic@nmnm.cz fotkou či dojmem, jak se vám u nás líbilo.

Aktualizace 8:55:

Samotín, Krátká, Blatka… jde to jako po másle! Pan Křižovič s panem Kopřivou a panem Šafrem potvrdili, že vítr tratě celkem zafoukává. Ale i tak se můžete těšit na parádní lyžovačku. Odranec se vynechá, neboť to tam na kvalitní stopu není. Tak příště ✋️🤝

Aktualizace 8:30:

Jak jsme informovali koncem pracovního týdne: Vysočina Arena hostí závody. Proto je třeba tento víkend počítat s určitým omezením tratí. Můžete jich využít teď ještě do 9:30 hodin a to pouze horních tratí nad tubusy. Dále pak budou horní tratě dnes přístupné pouze od 11:30 až do 14:30 hodin. Za nás super 👍, i přestože jsou závody, tak provozovatelé umožnili lyžování veřejnosti alespoň touto formou. Děkujeme!

Sjezdovka Ski Harusák se dnes na vaše sjezdy těši až do 20 hodin. Večerní svezení na osvětlené sjezdovce se zdá být jako skvělý plán.

Co se týče průběhu úpravy tratí na kopcích Novoměstska: Bohužel hodně fouká vítr. Tratě budou asi brzy zafoukané. Jede se rolbou na klasiku i skate. Příměstský okruh je tedy upraven a pokračuje se směrem k Rokytnu, Třem Studním, Sklené apod. Zkrátka klasické okruhy, které máte tak rádi. 🤗
Podívejte na mapový podklad, který měří bezmála 35 km: https://mapy.cz/s/dufuzovazo

Zároveň informujeme, že parkoviště pod sjezdovkou u silnice je vyhrnuté a prosolené. Parkovat zdarma můžete přímo tam. Parkoviště u sjezdovky patří sjezdovce a není určeno běžkařům. Navíc nasednout do stopy na Příměstský okruh nebo směrem na koupaliště apod. můžete přímo od vyhrazeného parkoviště.

Aktualizace 7:45:

Podívejte, jak to všem, kdo dnes s technikou vyrazili do terénu jde pěkně od ruky. 👈😎

Příměstský okruh je již upraven. Pokračuje se po trase od koupaliště Medlovským údolím, ….

Púvodní zpráva:

Technika je od 6 hodin na cestách v terénu. Těšit se můžete na čerstvě upravené stopy. Formou aktualizace této zprávy vás budeme informovat o trasách…

Z BÍLÉ STOPY (1)ban_mikroregionban_podcasty

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí