Stav tratí po víkendu

Josef Humlíček  Sdílet článek na nebo

Zahájení lyžařské sezony se nám bohužel moc nepovedlo. Ať už z důvodu technických poruch a překážek nebo vytížení strojů a jejich obsluhy se povedlo upravit …

Zahájení lyžařské sezony se nám bohužel moc nepovedlo. Ať už z důvodu technických poruch a překážek nebo vytížení strojů a jejich obsluhy se povedlo upravit pouze úsek z Vysočina Areny – Vlachovice – Sklené a Tři Studně a další mezi Pohledcem a Studnicemi.

Naproti tomu byla úspěšně zahájena spolupráce s TJ Řečice, výsledkem je úprava tratě z pátku 14.12. mezi obcemi Řečice, Jámy a Hlinné a částečně z Řečice směr Hodíškov, celkem 16 km.

V sobotu 15. 12. bylo upraveno celkem 20 km okolo Slavkovic a Petrovic a k Veselíčku. V některých úsecích bylo sněhu méně.

Zatím se dají využít úseky výše zmíněné, mimo ně se lze také projet prošlápnutými stopami samotnými lyžaři.

Další postup je v jednání, mráz by měl vydržet minimálně do víkendu, do té doby neočekáváme ani větší srážky, výhled na svátky je zatím nejistý, s velkou pravděpodobností se oteplí.

Omlouváme se, že se nám nepovedlo splnit, co jsme avizovali a žádáme vás o trpělivost, možnosti úpravy tratí se nám s nadcházejícím SP v biatlonu trochu zúžily i přesto se snažíme o maximum.