Lyžařské Novoměstsko

Středa 1. 2. 2023

/ Erik Havlík

(Aktualizace 16:50) Přinášíme aktuální informace k dnešnímu dni.

Středa 1. 2. 2023

Aktualizace 16:50:

Skútrem byla tedy odpoledne najeta trasa Tři Studně-Fryšava + ledovec – Sklené – Vlachovice a zpět. Stopa však není nejlepší. Sníh je totiž velmi mokrý. Zítra kolem 10. hodiny vyjede do terénu rolba, která upraví Medlovské údolí – Rokytno – Fryšavský ledovec (Fryšava) – Vlachovice a zpět. Zároveň bude upraven i Příměstský okruh.

Aktualizace 11:45:

Vzhledem ke sněžení je plánována větší údržba koncem pracovního týdne. Už dnes ale pan Petr Kopřiva vyjede trasu skútrem od Tří Studní – Fryšava + Fryšavský ledovec – Sklené – Vlachovice a zpět. A to cca kolem 13:00 hodin i se stopou!

Původní zpráva:

Dobrý den,

zima se do Nového Města na Moravě vrátila v plné síle. Lyžařské podmínky jsou zcela ideální. Pokud se chystáte z dálky, čekají na vás nejen upravené tratě, ale i lyžování pro veřejnost ve Vysočina Areně, oblíbený svah sjezdovky Ski Harusák, ale také nově vyznačený Příměstský okruh.

Připravené jsou tyto okruhy:

  • ze Slavkovic – Veselíčko – Hlinné – zpět do Slavkovic (rolba, p. Janů)
  • Sněžné – Kadov – Rokytno / Penzion U Martina (čtyřkolka TS služeb, p. Šafr)
  • okruh od obce Studnice – Tři Studně – Sklené a zpátky (-II-)
  • od Medinu přes koupaliště až k Sykovci (tedy napojení na stávající okruhy, p. Křižovič, čtyřkolka od Sportovního klubu) + Příměstský okruh
  • Fryšavský ledovec zůstává upraven z pondělního dne

Vysočina Arena je dnes přístupná v čase od 7:00 do 12:00 hodin s omezením v podobě vstupu pouze na horní tratě. Stadion jako takový zůstává v tu dobu veřejnosti uzavřen. Následně pak horních tratí i samotného stadionu můžete využít v čase od 12:00 do 15:30 hodin bez omezení. Od 17:45 do 19:30 hodin si pak můžete opět užít večerní lyžování v Areně 😎.

Ski Harusák má otevřeno od 9 do 20 hodin. 

Pokud svůj běžkařský výlet plánujete poněkud delší, zkuste využít Bílé Magistrály od Koruny Vysočiny. 

Paní Daniela Janů nám zaslala fotku, kterou najdete níže. Děkujeme. Foto opravdu jak z pohádky. Své fotky posílejte i vy na e-mail ic@nmnm.cz.

Náhledovou fotku dnešní zprávy tvoří snímek od pana Janů z jeho včerejší úpravy z okolí Slavkovic…

V případě dotazů volejte až do 16 hodin tel.: 566 598 750.

Z bílé stopy Mikroregion Podcasty ze stopy

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí