Lyžařské Novoměstsko

Neděle 23. 1. 2022

/ Erik Havlík

Přejeme krásnou neděli všem lyžařům, z předešlého dne evidujeme mnoho pozitivních reakci směřovaných k situaci ve stopě, tak doufáme, že i dnešní den proběhne ve …

Neděle 23. 1. 2022

Přejeme krásnou neděli všem lyžařům,

z předešlého dne evidujeme mnoho pozitivních reakci směřovaných k situaci ve stopě, tak doufáme, že i dnešní den proběhne ve stejném duchu.

Aktualizováno 13:00:

Tratě prozatím zůstávají upravené z předešlého dne. Další větší údržba je plánována, až napadne další vrstva sněhu. Okruhy, které můžete využít: Okolo lesa Ochoza – Městský (Příměstský okruh) – Fryšavský okruh – Fryšavský ledovec – Okruh Studnice – Okruh Kadov – Okruh Sklené – Okruh Krátká (Sněžné – Samotín). TJ Pohledec pro Vás připravila i připojení ze Studnic směrem na Pohledec. Tratě byly v některých úsecích upraveny pouze čtyřkolkou z důvodu nedostatku sněhu.

Tratě jsou místy sfoukané až na zeminu. Mějte to prosím na paměti. Vítr je živel a bohužel s tímto faktorem není snadné se vypořádat. Parkoviště po pravé straně směrem k Vysočina Areně můžete využít pro parkování svých vozidel, avšak je částečně zafoukané. Zde můžete nastoupit do stopy a vydat se směrem Vlachovice po okruhu Okolo lesa Ochoza, nebo vyzkoušet velmi oblíbený Městský okruh. Pokud se vydáte směrem Kadov, tak se zde nezapomeňte občerstvit slavným „Kadovánkem“.

Od středečního odpoledne jsme s pomocí všech upravili na Novoměstsku více než 85 km běžeckých tratí! V případě dalšího vydatnějšího sněžení jsme připraveni upravit další kilometry (např. v okolí Slavkovic či samotný Radňovický okruh okolo Harusova kopce). Ještě dnes budou tratě ve Vysočina Areně nedostupné veřejnosti z důvodu ČP v Biatlonu žactva, ale již zítra otevře své brány všem lyžařům podle aktuálního rozpisu na tomto odkaze.

Děkujeme všem, že zasíláte pěkné fotografie z vašich běžkařských výletů. Některé zvěřejňujeme dole ve fotogalerii. První z fotografií nám zaslal pan Jiří Dlouhý. Druhou pan Igor Rusník a dodává, že zvěčnil okolí Kadova. Krásy Novoměstska zachytil i pan Martin Křižovič, který nám zaslal snímek z Městského okruhu. 

V případě dotazů jsme pro Vás dostupní na tel.: 720 625 922 a to až do 16 hod. Fotografie či připomínky můžete zasílat i na e-mail: ic@nmnm.cz . Níže můžete nalézt různé zajímavé informace o trasách a údržbě tratí.

___________________________________________________________________________________

Doporučené okruhy

Z bílé stopy – #1 Základní informace

Z Bílé stopy – #2 Běžkařské okruhy

___________________________________________________________________________________

FOTOGALERIE

Z bílé stopy Mikroregion Podcasty ze stopy

Lyžování podporují

baner2LBT1629716298EG-Dlogokraj-logonovomestsko_225_blueKoruna_Vysociny_logo_horizontal_colour_inversLogo – podpora lyžařských tratí